Quarto Casal
Quarto Casal Aparecida har en terrasse og en swimmingpool og ligger ca 19-minutters gang fra Dr. Benedito Meireles Plads.
Centrum af Aparecida kan man nå inden for 10-minutters gårtur. Det tager ca. 5 minutter at gå til Capela da Ressurreição. Du kan nemt komme til Campanario De Aparecida og National Sanctuary of Our Lady of Aparecida til fods. Teleferico Basilica Nova - Feira kabelbanestation ligger 800 meter fra hotellet.
Hotellet tilbyder gæsterne en række spisemuligheder i nærheden såsom Restaurante Paladar og Pizzaria da Ponte.
- Lokale seværdigheder
- Den Nationale Helligdom for Vor Frue af Aparecidas Basilika-100 m
- Mirante da Torre400 m
- Lake Three Fishermen450 m
- National Sanctuary of Our Lady of Aparecida250 m
- Air Bontur cable cars600 m
- Campanario De Aparecida300 m
- Santuário Nacional de Nossa Senhora Aparecida500 m
- Sala das Promessas300 m
- Morro do Presepio500 m
- Lufthavne
- Sao Jose Dos Campos Lufthavn83 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
På værelset
- Terrasse
- Spisebord
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra et Quarto Casal hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra et Quarto Casal hotel. - 🚗
Finder jeg en parkeringsplads i Quarto Casal hotel?
Du kan parkere dit køretøj på Quarto Casal hotel ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Quarto Casal hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Quarto Casal hotel ved 11:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Quarto Casal hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i Quarto Casal hotel er 61$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilken slags swimmingpool tilbyder hotellet?
Der er en swimmingpool på hotellet.